发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
* P. c) o; p3 Q+ A0 Q1 T1 l' r4 T! V1 U9 i7 ^4 g& @. j
Over 8 years of piano teaching experience/ c4 A/ B! j" @8 e4 Q5 g
9 年钢琴丰富教学经验
) E$ z/ |/ \" s9 w1 p6 EOne-on-one lesson   Z' K/ n! }; d+ G( h2 a1 u3 @
一对一课程1 F, O/ q5 {. S/ S5 f' q% o, h# L
Always preparing learners for music examinations
& o1 N; f; L0 B0 u5 A* X; g( M为学生做好充分的考试准备6 |9 E# U5 p. t7 p, |' a
Previous students have gone tests and got international certificates" |) X2 \8 e5 I% h0 b
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
% d$ Y3 V5 l1 z6 ?; g7 T  }" ZCan teach all songs from classical to pop music/ A3 Z2 C8 K5 n. G0 C  j5 z
可教任何歌, 从古典到流行
$ `3 s( H7 \: V( B4 U! yEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
5 N' G5 `/ |# G, R" U8 c4 g" I6 U2 j热情,有趣,快乐和有效率的课程
& R% T$ F$ e. m7 p, |: IFor different students use unique teaching method
2 U( Y3 ~& X( E2 w! |/ x5 z针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
6 I: y  X  Y% K' ^Can be used for elective course
7 E+ _, z8 z( L; ]* Z2 \可做选修课
) q( X% ~9 V3 C1 [/ G# F' K- ?6 NRates below are for individual instruction
- O: R. W. ~" `费用如下  x* `) R  i5 Q+ w: ~  |* u

5 \0 Y5 O6 x3 s0 @Fee  1 2   
; S) A- ^1 F4 G& X7 sPer Lesson:30minutes $15 $20      [- l4 V. ]+ Q  [( q4 U
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30      q! m/ w3 b7 m. s
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
; ^" E4 J% E: U5 d+ w7 [1 y0 x" dPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson" f2 M1 V$ V% j

) B$ R9 j1 M- Y+ D& c: TOver 8 years of piano teaching experience
( m: b" S/ R+ U. o- `# k: t9 年钢琴丰富教学经验
; ?) Y- k* Z7 ~8 |/ jOne-on-one lesson
# n# w% c3 C/ [4 P! Y+ u一对一课程
, s5 m: x( t" Z# v+ O- YAlways preparing learners for music examinations . S; H& Q/ O' R: y5 \" m! O+ O
为学生做好充分的考试准备
2 y8 o6 f! O2 C0 M( V4 I9 KPrevious students have gone tests and got international certificates4 D* f5 l* W' n$ ?( |* O, r
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书) _# Q6 e6 [( y
Can teach all songs from classical to pop music
- d. E" ?9 A- o6 ]可教任何歌, 从古典到流行5 K  K; K; ?( g, k% P
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
. Q1 Q# U5 C& O0 Y- Q1 s5 F热情,有趣,快乐和有效率的课程
( ?2 {8 _7 T4 l) T! e* {For different students use unique teaching method
, ^0 s( r- }6 H; ^8 J1 T2 F针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
  x9 e% `& K) w' z0 R# jCan be used for elective course9 @) }0 M8 U- H) W# O: o2 Y
可做选修课
  v3 n3 I+ n8 A0 c- `4 rRates below are for individual instruction
. L' v1 r; c# O" K" V8 ~) n费用如下9 X2 F' B5 W2 N! z8 u( t" B3 B
1 {9 G# B& o: ~* [8 h2 q; z2 _
Fee  1 2    ' U* I9 N2 r6 D7 g5 Q9 h: Y$ ]
Per Lesson:30minutes $15 $20    + }, G0 G" M: |7 q% d% p9 \3 r
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    ) ]. ], ~7 [7 C4 }+ ~7 I
Per Lesson: 60minutes $30 $40  ; d- J( c" W) h/ |
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题