发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson- o' N6 f: G8 b2 N* s" y
  S) q* {# b- E; L9 _) ]- V
Over 8 years of piano teaching experience% {5 ^# K2 L" l
9 年钢琴丰富教学经验
: r; x. _1 X9 yOne-on-one lesson   K' F: B$ \* O- f* l
一对一课程8 o3 o$ u5 }2 Y9 \! ?3 d
Always preparing learners for music examinations
. y) a; \/ q. w4 [  ~; U( \为学生做好充分的考试准备2 U! V" @% {; y" M* M& |
Previous students have gone tests and got international certificates
/ V9 ?7 j8 K7 M; b参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
; \7 B, l7 h! qCan teach all songs from classical to pop music) a0 J( ^' |! w
可教任何歌, 从古典到流行
1 c; C/ E8 R' U5 r% o! IEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
( Y8 V! u5 L& q/ L' e/ G* y热情,有趣,快乐和有效率的课程6 |+ T6 t! h) E
For different students use unique teaching method
. S6 d( Z" q  G针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
! i$ F6 v- W" }7 PCan be used for elective course
& x: v( a  Z. K3 G可做选修课
: z; P, Z0 P& K8 Z& H8 h! t. ]Rates below are for individual instruction + @) G" f' h$ M1 W, ?* d4 I1 u7 G8 p
费用如下
9 S; g4 i" ]8 Y, x/ e' t 8 o: w4 e( ]" F5 E! _9 a
Fee  1 2    ( n- e7 c+ g  y0 j5 u. |) F
Per Lesson:30minutes $15 $20    6 N' [* U) C) q- H; I5 [: I  T
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
/ O, C2 l7 x9 ?7 g% _0 SPer Lesson: 60minutes $30 $40  
+ t! V) l/ H5 J$ iPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson" }, g3 q3 X$ S

: [! h* e1 n' z$ H8 o4 NOver 8 years of piano teaching experience1 f* K& t* J9 @4 P6 u$ F% h3 i( e
9 年钢琴丰富教学经验
; T: u8 A; I6 O9 I( A- J* d9 kOne-on-one lesson : ?" u1 \9 L' d/ W
一对一课程0 X3 o( y/ r2 W1 F$ ^
Always preparing learners for music examinations
& ?3 x5 y, |. ?, C: X* s& O" D为学生做好充分的考试准备! d; S  `& Q) V1 b+ v6 U/ x% R
Previous students have gone tests and got international certificates' Q/ l' f" P/ [; W. V
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
% d7 F6 G9 ~+ o8 V. yCan teach all songs from classical to pop music
) i: n$ }9 C/ e# Q可教任何歌, 从古典到流行
$ x+ n* b" K6 d: O3 P. ?Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons$ M& {) G/ {0 A% P) D1 D
热情,有趣,快乐和有效率的课程
; z, ~- q. R3 i2 n' Q2 pFor different students use unique teaching method% U5 M0 F( {( A
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
* V% l4 C0 r) e9 q( cCan be used for elective course
$ t' o  b- ]7 y( |可做选修课0 R. E8 I0 Z3 C' g
Rates below are for individual instruction
4 h  x5 g+ x+ r  f( _3 U4 m3 E4 Y费用如下
0 r8 ?4 H- B6 }; y0 J  T1 x* I ; R) ], A* m: g/ ~* M# d: y
Fee  1 2    4 e' t+ e. t0 O4 ~- w
Per Lesson:30minutes $15 $20   
8 x8 e' P% T, @6 \; U! J7 YPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    7 f9 T- ]3 i8 h- x, Y; _) P( w
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
$ @* Z8 p3 D  S# hPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题