发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson; W4 S; I8 b5 Y5 e
3 {& n' J  O& {) c5 b: C
Over 8 years of piano teaching experience1 T8 V: f0 O" z$ G% \
9 年钢琴丰富教学经验
; }4 d& G# R: W& L  Y+ cOne-on-one lesson ( p& M- c* w' ]
一对一课程
) q/ [& r; U8 o2 bAlways preparing learners for music examinations
  B* W2 c, N) t5 v3 k! D0 F) E' T3 b为学生做好充分的考试准备
- J* g2 X: r$ CPrevious students have gone tests and got international certificates
0 o* E: S0 f1 l- `, S: S; l: }参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书/ ^+ v3 f7 _6 Z% s- Z5 c# y
Can teach all songs from classical to pop music
: Z7 n; x) W$ X9 P& v6 X可教任何歌, 从古典到流行
/ [  Q4 Y+ ?# Z' LEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
2 n9 E& ?! n) A. d6 d0 s$ J热情,有趣,快乐和有效率的课程, |$ k6 A9 _4 n2 D3 o
For different students use unique teaching method4 P4 [4 x  t# n' x+ d% q2 T
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针$ O5 w: r9 {; j
Can be used for elective course
7 k# z: Q3 I; t' ~$ t# r1 g5 ]可做选修课. F7 v% h% Q" k
Rates below are for individual instruction # ]! ?5 N% q* n8 R/ [& ^; k& |' c
费用如下
' [( `. C6 ]: Y, X
) f, X3 g. \7 jFee  1 2    3 F: V* u( e8 m- {. c% V, S3 b! t/ z
Per Lesson:30minutes $15 $20    / R$ [2 a3 I) b, R
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
5 g6 `- ^8 v- DPer Lesson: 60minutes $30 $40  3 r9 ~+ j7 T8 n; ~' q! q6 v/ w1 l) w
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson% K! [4 h, p, b# S" B

) s3 W$ }8 C2 Z, R1 k8 m- }Over 8 years of piano teaching experience
& t& @  c( d1 f4 M/ ]9 年钢琴丰富教学经验7 }# f$ i! H2 C+ y4 ~
One-on-one lesson 0 _# |, [" G  ]! y
一对一课程
# N" z4 S2 e! j1 iAlways preparing learners for music examinations # R  Y2 \3 s+ c) Q9 R
为学生做好充分的考试准备& H5 e0 h" p( R7 Q4 d
Previous students have gone tests and got international certificates: x4 W0 n% ?! s
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书& |8 U+ y$ O/ U* A5 r
Can teach all songs from classical to pop music
) c) A, m+ p. [9 Q! D可教任何歌, 从古典到流行3 E1 O! j2 A+ n9 N
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons: ], Z! ^# m, T/ Y& P  h9 W
热情,有趣,快乐和有效率的课程
* J# T# C' K& W3 {' J0 l9 lFor different students use unique teaching method7 ~2 p4 r/ L: Y, L
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针; j7 A3 J9 d3 n
Can be used for elective course2 B& F, ^1 R5 v) B  ]: p
可做选修课) x* h* ^/ F8 ~& s' h" K& m
Rates below are for individual instruction
( f) I. S7 q" Q# h) D/ X费用如下5 B( R# C5 e# i
# ^4 F3 K- X' ?
Fee  1 2    , |# i! k0 m* g# k! ]" ?! s( P5 X
Per Lesson:30minutes $15 $20    9 J7 c* Y/ o- V! u- Z$ @2 ~4 h
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    ' C7 }; R: J, X
Per Lesson: 60minutes $30 $40  + J+ G& c. @( b. S7 h" ^* Q; \
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题