发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson4 k- o' H% n6 ~6 g4 c
0 O# H5 E7 {/ D1 a
Over 8 years of piano teaching experience
% Q' j* I# J4 u4 F/ ?9 年钢琴丰富教学经验+ A  F5 P0 {6 w4 _
One-on-one lesson
1 ]' y7 d5 w8 _- O一对一课程
7 }% x" _  b  `% C$ uAlways preparing learners for music examinations
. s" d- _# g- N为学生做好充分的考试准备( E$ [4 U- R6 Z
Previous students have gone tests and got international certificates" ~/ f& w, t! p& q/ N) a
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
! i" A% {+ [& qCan teach all songs from classical to pop music# @) f# n5 _. T
可教任何歌, 从古典到流行
+ h! w7 g9 g' w/ GEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
, e7 n7 s+ m- W+ I+ j* s& F热情,有趣,快乐和有效率的课程
( p/ d/ S( {4 C; T0 QFor different students use unique teaching method
0 }- f; M6 Q0 }针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
/ \. ^6 ]' S, fCan be used for elective course4 D# u8 H4 v  g8 J/ e" l& s
可做选修课
  J0 `) m; h4 X% _0 r% iRates below are for individual instruction
8 \/ n& i( F, R3 y$ q7 e1 I+ N费用如下3 n0 a9 U7 }% y0 S1 G4 g% M9 k, s: {
. e0 w8 a0 S* B' r- o- O
Fee  1 2    5 E( {  T+ Z2 q1 }6 n3 C* ^
Per Lesson:30minutes $15 $20   
7 F. Y( W: Z, i( X- Z8 r# {Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    : B& R- W* f% S. F
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
4 r; }. W5 T* z0 VPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
3 ~% R% D; P$ |
) y/ _5 T+ @  q! t& I8 o* S" MOver 8 years of piano teaching experience% J& _0 J0 B0 B  T
9 年钢琴丰富教学经验( P% L+ [. R5 R; x/ R: r+ g
One-on-one lesson 9 {$ H/ ~- R0 J. P
一对一课程) u! k1 G5 Q: u, g# i2 M3 N
Always preparing learners for music examinations
# R& L2 n5 e7 A5 w1 k* M) J; s为学生做好充分的考试准备
# n/ \0 x6 M( ]3 T# qPrevious students have gone tests and got international certificates& ?) M4 h& o/ Q* {/ `
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
0 r2 H  P, ^, m; m/ m. T) vCan teach all songs from classical to pop music8 O4 y2 x% N  c# _
可教任何歌, 从古典到流行
, ~: Z0 K: k2 {; p4 ?1 ^, A) e9 m  Y4 ]Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons% n. ~+ U8 O8 z; n: c
热情,有趣,快乐和有效率的课程$ `/ _) g1 l% @6 P
For different students use unique teaching method
* R1 Q+ u! Q7 ~7 Y针对不同的学生采用不同而独特的教学方针- E' x" W% |8 ^
Can be used for elective course8 k, x, q+ J5 N7 P. z' d
可做选修课! J( j) e$ @8 A/ B5 a8 W0 D' e; V
Rates below are for individual instruction
+ |3 x8 H5 ~0 o( ?9 A费用如下
: n- C2 J. T8 X$ D . x: q. ^7 j6 j( Q4 s: ~6 P, f
Fee  1 2    6 b4 j9 ^7 Q( p* |8 W8 v, p# w' P- j
Per Lesson:30minutes $15 $20   
. W4 N; w9 J" O+ b$ y) F# S" {" YPer Lesson: 45minutes $22.5 $30   
* A- _' M0 A; N3 yPer Lesson: 60minutes $30 $40  # {4 n8 B" a/ X2 e. I
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题